خانه / اخبار / ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین اهداف جشنواره انجیر گلوگاه

ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین اهداف جشنواره انجیر گلوگاه

فرماندار محترم شهرستان گلوگاه در چهارمین جشنواره انجیر اظهار داشت:

از اهداف برگزاری جشنواره انجیر گلوگاه ، شناساندن جاذبه های گردشگری ،ظرفیتها و پتانسیل های اقتصادی شهرستان گلوگاه، توسعه باغات انجیر گلوگاه و ایجاد شغل پایدار میباشد وی همچنین افزود: فروش انجیر در گلوگاه به عنوان شغل فصلی محسوب می شد و فقط در ۲ ماه مرداد و شهریور جوانان گلوگاهی از فروش انجیر تازه خوری درآمد کسب می کردند در حالی که می توانیم فرآورده های انجیر را در همه فصول سال داشته باشیم تا شغل پایدار ایجاد شود.

فرماندار گلوگاه گفت: در سال جاری  در راستای تحقق اهداف تبیین شده ،موفق به اخذ دو مجوز برای احداث کارخانه فرآورده های انجیر در گلوگاه شدیم که در هفته دولت سال جاری پروژه احداث یکی از کارخانه های فرآورده های انجیر گلوگاه کلنگ زنی می شود.

ایشان افزودند: در هر ۴ دوره برگزاری جشنواره انجیر گلوگاه از علی اکبر ایران نژاد پدر انجیر ایران تجلیل کردیم زیرا این مرد بزرگ چند هزار نهال انجیر را در جاده گلوگاه به دامغان کاشت و بیش از ۲۰ سال است که محصول این درختان را شهروندان گلوگاهی، مسافران و گردشگران استفاده می کنند و در فصل گرم تابستان کامشان شیرین می شود.

محمد رضا تباکی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری نخستین دوره جشنواره انجیر گلوگاه از اهداف  برگزاری این جشنواره فاصله زیادی داشتیم  اما اکنون در چهارمین دوره این جشنواره به هدف هایمان خیلی نزدیک شدیم اما هنوز راه زیادی در پیش داریم.

تباکی اظهار کرد: تا به حال ارزش واقعی انجیر شناسایی نشده بود و کشاورزان گلوگاهی فقط درخت انجیر را بر روی مرزهای بین اراضی کشاورزی می کاشتند تا درخت انجیر اراضی را مرزبندی کرده و همچنین محصول کشاورزی را در برابر بادهای شدید محافظت کند اما در حال حاضر باغات انجیر گلوگاه توسعه یافته است.

 

درباره ی روابط عمومی فرمانداری گلوگاه

همچنین ببینید

فرماندار گلوگاه:مردم گلوگاه باید از شغل مناسب برخوردار شوند/سرمایه گذاری باید صادقانه باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گلوگاه،مهندس محمدرضا تباکی امروز در نشست با سرمایه گذاران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *