خانه / اخبار / فرماندار گلوگاه:دلیل عدم ورود سرمایه گذاران غیربومی بررسی شود

فرماندار گلوگاه:دلیل عدم ورود سرمایه گذاران غیربومی بررسی شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گلوگاه، صبح امروز جلسه شورای اداری با حضور استاندار مازندران و مشاوران استاندار و همچنین اعضای شورای تامین و مسؤولان شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان گلوگاه برگزار شد.

در این جلسه فرماندار محترم گلوگاه گفت:برای جذب سرمایه گذاران غیر بومی سال ها تلاش کردیم اما تحقق پیدا نکرد،این موضوع باید بررسی شود.
مهندس محمدرضا تباکی در شورای اداری امروز با حصور استاندار مازندران تشکیل شد اظهار داشت: گلوگاه دارای ظرفیت های بزرگ گردشگری از جمله جنگل، دریا و تالاب است.
وی افزود: این شهرستان دارای ۴۰ هزار نفر جمعیت است که در دوران جنگ تحمیلی گردان امام حسین (ع) را تشکیل و پشتیبانی کرده است و بیش از ۸۰ درصد دکل بندان کشور گلوگاهی هستند.
فرماندار محترم گلوگاه بیان کرد: یک شهرک صنعتی در این شهرستان مشغول به فعالیت است که تعدادی از واحد های تولیدی با ظرفیت پایین جذب نیروی انسانی احداث شده است، این کارخانه باید حمایت شوند تا طرفیت جدب را بالا ببرند.
وی در مورد ساخت و ساز غیر قانونی گفت: همه موارد از جمله جلوگیری از ساخت و ساز عیر قانونی که در کل کشور مورد تاکید است در گلوگاه هم پیگیری می شود،امروز می توانیم مدعی شویم که ساخت و ساز های غیر مجاز در گلوگاه به صفر رسیده است.
این مسئول در مورد ساماندهی زباله تصریح کرد: ساماندهی و تفکیک زباله از مبدا را آغاز کردیم و تا کنون ۶ جلسه در این خصوص داشتیم و جدول زمان بندی را هم در شهر و هم روستا آماده کردیم.
فرماندار گلوگاه یادآور شد: متاسفانه بیشترین نرخ بیکاری را در استان داریم و از نظر شاخص هزینه خانوار فقر فقیرترین شهرستان استان هستیم، میانگین مالکیت زمین سهم چهار هزار متر مربع است.
مهندس تباکی افزود: محروم بودن شهرستان بر همه آشکار است اما متاسفانه در فهرست مناطق محروم قرار نداریم و بسیاری از روستاهای دور دست گلوگاه از دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری حذف کرده اند.

درباره ی روابط عمومی فرمانداری گلوگاه

همچنین ببینید

تصاویر/ بازدید از اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق روستایی

مهندس جعفری معاون فرماندار به همراه مدیر اداره برق شهرستان گلوگاه از اصلاح و بهینه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *