خانه / اخبار / فرماندار محترم گلوگاه مطرح کرد:بیش از ۸۰ درصد دکل بندان ایران گلوگاهی هستند

فرماندار محترم گلوگاه مطرح کرد:بیش از ۸۰ درصد دکل بندان ایران گلوگاهی هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گلوگاه،فرماندار محرم شهرستان گلوگاه گفت: بیش از ۸۰ درصد دکل بندان کشور را جوانان گلوگاهی تشکیل می دهند.

مهندس محمدرضا تباکی قلعه سری در جلسه بررسی و رسیدگی به دکل بندان که با حضور آقای محمودی مدیرکل تامین اجتماعی، سبحانی نماینده وزیر،امانی نماینده بیمه بیکاری وزارت کار،ملک نیا معاون بازرسی وزارت کار،باقری معاون وصول حق بیمه حساب های عشایری،روستایی و کشاورزی کشور، شکوری رییس نظارت فنی تامین اجتماعی کشور،حیدری از سازمان امین اجتماعی، عابدی رییس روابط کار،غلامی معاون روابط کار،فلاح معاون تامین اجتماعی، عروجی از بانک توسعه تعاون، باقر زاده رییس حفاظت اداره کل، ابراهیمی از بیمه روستایی استان و خانم فروزان معاون بازنشستگی کل کشور برگزار شد، اظهار کرد: علی رغم اینکه جوانان گلوگاه پرتلاش و با استعداد هستند اما متاسفانه این هرستان خوب دیده نشده و نتوانستیم از نظر اقتصادی رشد خوبی داشته باشیم.

وی افزود: در این شهرستان فقط یک کارخانه ۲۰۰ نفری وجود درد و یک کارخانه ۳۰۰ نفره در حال ساخت است، بقیه کارخانه و کارگاه ها کمتر از این تعداد کارگر دارند.

این مسؤول با اشاره به شغل مردم گلوگاه بیان کرد: شغل بیشتر جوانان این خطه از مازندران دکل بندی است ه این یک شغل پرخطر و سنگین محسوب می شود، بیش از ۸۰ درصد دکل بندان در کشور گلوگاهی هستند.

مهندس تباکی قلعه سری گفت: متاسفانه تعداد زیادی از دکل بندان این شهرستان در مرز ها و حتی خارج از کشور در سرما و گرما با سختی های کار می کنند.

فرماندار شهرستان گلوگاه تصریح کرد: از مشکلات اصلی دکل بندان می توان به دور بودن انها از خانواده و دیر پرداخت شدن یا عدم پرداخت دستمزد انها اشاره کرد، عده زیادی از صاحبان این شغل از سر ناچاری و بیکاری، ماه ها بدون دست مزد کار می کنند.

وی یادآور شد: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از شهروندان و جوانان گلوگاه دکل بند هستند و این موضوع مایه تاسف است که تا کنون ۲۱۴ نفر از جوانان جان خود را در این شغل از دست داده اند.

وی در خصوص بیمه دکل بندان بیان کرد: حق بیمه آنها بسیاری اوقات توسط شرکت ها و پیمانکاران پرداخت نمی شود و آنها در هنگام بازنشستگی با این مشکل روبرو می شوند.

درباره ی روابط عمومی فرمانداری گلوگاه

همچنین ببینید

تصاویر/ بازدید از اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق روستایی

مهندس جعفری معاون فرماندار به همراه مدیر اداره برق شهرستان گلوگاه از اصلاح و بهینه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *